LIDO Uztura skola aicina skolēnus bez maksas apgūt veselīga uztura zinības

Drukāt

Sākoties jaunajam mācību gadam, jaunu sezonu uzsāk arī LIDO Uztura skola, piedāvājot iespēju skolām pieteikt klases bezmaksas izklaidējoši izglītojošai programmai. LIDO Uztura skolas ietvaros kopš projekta uzsākšanas savas zināšanas pilnveidojuši jau vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas.

“Uzskatām, ka mūsu kā sabiedriskās ēdināšanas nozares līderu atbildība ir rūpēties par to, lai cilvēkiem ne tikai piedāvātu dabīgu un kvalitatīvu ēdienu, bet arī izglītotu sabiedrību veselīga uztura jautājumos. Tas ir priekšnosacījums veselīgai sabiedrībai, un, mūsuprāt, par šiem jautājumiem jāsāk runāt jau no bērna kājas. Tieši ar tādu mērķi pirms trim gadiem izveidojām savu Uztura skolu un esam gandarīti, ka šajā laika posmā mums ir izdevies to īstenot sociāla projekta formā,” stāsta Rita Auziņa, AS LIDO Valdes priekšsēdētāja. „Priecē, ka Latvijā veselīga un kvalitatīva ēdiena jautājums kļūst arvien populārāks – par to liecina arī skaitļi: nepilnu trīs gadu laikā Uztura skolā viesojušies vairāk nekā 10 tūkstoš skolēnu no visas Latvijas. Mēs ceram, ka ar laiku Latvijā dzīvos veselīgākie cilvēki Eiropā, un priecāsimies, ja tajā savu artavu būs izdevies ielikt arī LIDO.”

LIDO Uztura skola izveidota 2014.gadā, un tajā interesantā un atraktīvā veidā zināšanas aicināti apgūt 1. līdz 12.klases skolēni, jo programma tiek pielāgota dažādām vecuma grupām. Aptuveni divas stundas garo nodarbību veido izzinoša filmiņa, interaktīva lekcija, diskusiju spēle, kopīga uzkodu pagatavošana, kā arī ekskursija LIDO virtuvē, uzzinot interesantus faktus par garšīga un kvalitatīva ēdiena pagatavošanu. Katrs skolēns iegūst arī diplomu par dalību LIDO Uztura skolā un uztura rokasgrāmatu.

“Mūsdienu jauniešu mazkustīgais dzīvesveids kombinācijā ar neveselīgu uzturu veicina dažādas hroniskās saslimšanas, kā arī izraisa uzvedības un garastāvokļa maiņas un motivācijas trūkumu ikdienas darbos. Ēšanas kultūra un paradumi, kas veidojas bērnībā, vairumā gadījumu saglabājas visu dzīvi, tāpēc veselīga dzīvesveida pamatprincipu apgūšana šajā laikā ir ļoti būtiska. Īpaši svarīgi jau mazotnē parādīt pozitīvu piemēru – veselīgi ēst nozīmē ēst garšīgi, jautri un interesanti. To LIDO Uztura skolas programmā interesantā un aizraujošā veidā palīdzam apgūt skolēniem,” aicinot rūpēties par bērnu veselību, stāsta LIDO Uztura skolas vadītāja, uztura speciāliste Alise Kindzule.

Uztura skolas nodarbības pieejamas katru darba dienu noteiktā laikā LIDO Atpūtas centrā (Krasta ielā 76, Rīgā). Pieteikšanās jāveic iepriekš, sazinoties pa tālruni vai e-pastu. Plašāka informācija par LIDO Uztura skolu un pieteikšanos pieejama interneta vietnē lat/pakalpojumi/lido_uztura_skola/.


Atpakaļ